WILLA PALLATIO

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Projekt bazuje na założeniach klasycznych, w szczególności na symetrii i charakterystycznym dla tego typu architektury dachu mansardowym.  Budynek został dopełniony delikatnymi detalami w postaci sztukaterii i gzymsów.

Główny budynek został zaprojektowany w oparciu o kondygnację parteru, piętra, poddasza w mansardzie oraz pełnego podpiwniczenia. Elementy dodatkowe stanowią dwa budynki garażowe, z łączną liczbą miejsc postojowych dla 6 samochodów oraz przestrzenią magazynową i miejscem dla ogrodnika.

Cała komunikacja rozgrywa się wokół eleganckiej, klasycznej fontanny kaskadowej umiejscowionej pośrodku ronda. Wszystkie podjazdy zaprojektowano z wysokiej jakości kostki granitowej, układanej w „wachlarze”.

Powierzchnia użytkowa 800 m2 + 160 m2 tarasu
Miejsca postojowe/ garaż 6 stanowisk (osobna bryła)
Minimalne wymiary działki 30 arów
Kondygnacje 4
Ilość sypialni 5
Ilość łazienek 6 i pół,
Rekreacja basen, jacuzzi, sauna, siłownia, przestrzeń relaksu z kinem domowym, bilardem i barem, piwniczka na wino

Co znajduje się w projekcie willi?

Na całą inwestycję o łącznym metrażu blisko 2 500m2, składają się trzy budynki: główna bryła z 3 kondygnacjami i poddaszem, połączona z pawilonem basenu przy wykorzystaniu przeszklonego łącznika pełniącego funkcję ogrodu zimowego oraz dwa wolnostojące budynki garażowe. Garaże zostały umiejscowione z przodu jak i z tyłu budynku mieszkalnego. Miejsca postojowe do codziennego użytkowania znalazły się od frontu i zostały połączone z główną bryłą zadaszonym przejściem.

W strefie wejścia znajdziemy przestronne garderoby dostępne z wydzielonego przeszklonymi drzwiami w stylu francuskim wiatrołapu. W jednym skrzydle budynku znajduje się gabinet Właściciela oraz komfortowy pokój gościnny. W drugim z kolei przestronna kuchnia z wyspą, z dostępem do spiżarni i wydzieloną strefą śniadań z okrągłym stołem. Kuchnia posiada odrębne wejście boczne z wiatrołapem, dzięki któremu budynek łączy się  poprzez zadaszone przejście z garażem. Cała kuchnia została zaprojektowana tak, aby można ją było w łatwy sposób oddzielić od otwartej strefy dziennej chowanymi w kasetę drzwiami francuskimi.

Strefa dzienna, na którą składają się 12 osobowa jadalnia oraz salon z kominkiem i TV to przestrzeń otwarta, dopełniona dekoracyjnymi kolumnami.  Z przestrzeni salonu mamy dostęp do małej wewnętrznej komunikacji, z którą przechodzimy do SPA zlokalizowanego w osobnym pawilonie. Dostaniemy się do niego przechodząc obok siłowni i  dedykowanej tej strefie łazience, a następnie w całości przeszklonego ogrodu zimowego, stanowiącego faktyczny łącznik pomiędzy budynkami.

W strefie SPA znajduje się sporych rozmiarów niecka basenowa, jacuzzi, natrysk wrażeń oraz dwie sauny- fińska i parowa. W pawilonie SPA znalazła się duża ilość okien, dzięki czemu cała przestrzeń jest bardzo dobrze doświetlona.

Na piętrze mieszczą się trzy sypialnie dla dzieci, każda z własną łazienką oraz garderobą, przestronny salon kąpielowy z wanną jacuzzi i Master Bedroom. W MB zaprojektowano obszerną garderobę z wyraźnym podziałem na część damską i męską oraz pełną łazienkę.

W najniższej kondygnacji znajduje się sala kinowa otwarta na przestrzeń klubową z bilardem, barem oraz piwniczką na wino. Zaprojektowano tam również dodatkowy aneks kuchenny, pomieszczenia techniczno – magazynowy i kotłownię.

Poddasze to w głównej mierze przestrzeń techniczna oraz pomieszczenia magazynowe i schowki.

W jakiej technologii została zaprojektowana willa?

Willa została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych na bazie bloczków silikatowych i ocieplenia styropianem. Kondygnacja -1 zostanie wykonana w technologii betonu wodoszczelnego. Wszystkie stropy jak i cała konstrukcja dachu mansardowego zostały zaprojektowane z żel -betonu. W budynku znajduje się winda obsługująca wszystkie kondygnacje.

Elewacja z wysokiej jakości tynku silikatowego, w kolorze złamanej bieli zostanie uzupełniona sztukaterią lekką w postaci gzymsów. Wysoki cokół wokół budynku, parapety, opaska wokół drzwi jak i schody wejściowe oraz tarasy zostały zaprojektowane z wysokiej jakości włoskiego granitu, dodając bryle ekskluzywności.

Stolarka okienna to najwyższej jakości okna z naturalnego drewna, z potrójną szybą oraz zewnętrzną nakładką aluminiową, która zabezpiecza je przed wpływem działań atmosferycznych. Okna zostały utrzymane w bardzo klasycznej stylistyce, ze szprosami wiedeńskimi z delikatnym dekorem.

Cały budynek ma mocno rozbudowany system sterowania i zarządzania automatycznego, co stanowi bardzo duże ułatwienie dla domowników.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze tej inwestycji to ponadczasowa klasyka wykorzystująca sztukaterię oraz dekoracyjne panele ścienne. Cały parter wraz z klatką schodową został zaprojektowany w ekskluzywnych białych marmurach, dopełnionych przepiękną bordiurą w kontrastującym kolorze głębokiej czerni. Strefa SPA to z kolei wariacja boskiej mozaiki szklanej, którą odnajdziemy zarówno w niecce basenu jak i w dekoracyjnych niszach ściennych, gdzie znalazły się urokliwe obrazy.

Przestrzeń klubowa na najniższej kondygnacji została utrzymana w ciemnej stylistyce drewna oraz cegły.

Z kolei strefie nocnej przewodzi drewno w naturalnym kolorze i dodatki ocieplające całe wnętrze.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu willi?

Willa została zaprojektowana na przestronnej działce o wielkości blisko 1 hektara. Mieliśmy bardzo szerokie pole manewru jeśli chodzi o wykorzystanie terenu pod aranżację najbliższego otoczenia budynku.

Kondygnacja -1 została doświetlona światłem dziennym, aby uzyskać możliwie najprzyjemniejszy widok z okna zdecydowaliśmy się powiększyć zagłębienie przy oknie i zaprojektować w nim skalniak z różnorodną roślinnością.

Taras wokół budynku łączy funkcjonalnie główną bryłę z pawilonem basenowym. Na tarasie o łącznym metrażu 160m2 znajdziemy zarówno strefę zadaszoną przy basenie, jak i przestrzeń otwartą przy salonie. W tym miejscu pojawił się dodatkowy kominek zewnętrzny z funkcją grilla i wygodnymi kanapami z obszernymi poduchami. Strefa wypoczynku w bardzo słoneczne dni lub podczas lekkich opadów deszczu może zostać przysłonięta markizą ukrytą w elewacji.

Ponadto w bliskim sąsiedztwie budynku zlokalizowaliśmy również małą architekturę w postaci altany całorocznej, z ogrzewaniem podłogowym i oknami składanymi. Jest to przestrzeń przeznaczona na większe przyjęcia i może pomieścić około 20 osób. Znajduje się w niej rozbudowany grill wraz z podręcznym aneksem kuchennym.

Całość inwestycji dopełniają liczne hortensje w kolorze przechodzącym od bieli przez fiolety aż po odcienie błękitu w towarzystwie nieskazitelnie wypielęgnowanej trawy.