WILLA NOBLESSE

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Zaprojektowany budynek został utrzymany w bardzo klasycznym i delikatnym stylu. Odnaleźć w nim można detale w postaci skromnych gzymsów, boniowań czy ryzalitów jak i również przepięknych, wysokich okien ze szprosem wiedeńskim.

Inwestycja zlokalizowana będzie na bardzo obszernej działce, która pozwoliła na zaprojektowanie spójnej infrastruktury wokół. Budynek jest umiejscowiony dosyć głęboko na działce, dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość stworzenia dojazdu o charakterze parkowej alei, z nasadzeniami drzew po obu stronach. Przed budynkiem znalazło się rondo z minimalistyczną fontanną, otoczoną niską zielenią. Na prawo od niego mamy kontynuację podjazdu prowadzącego do rampy zjazdowej do garażu mieszczącego się w najniższej kondygnacji.

 

Powierzchnia użytkowa 700 m2 + 100 m2 tarasu
Miejsca postojowe/ garaż 6 stanowisk (kondygnacja -1)
Minimalne wymiary działki 30 arów
Kondygnacje 4
Ilość sypialni 5
Ilość łazienek 5 i 2 x pół,
Rekreacja jacuzzi, sauna, siłownia, bawialnia dla dzieci

Co znajduje się w projekcie willi?

Inwestycja o łącznym metrażu blisko 1 100m2 została rozplanowana na 3 kondygnacjach i poddaszu.

Do budynku wchodzimy przez wiatrołap, z dostępem do podręcznych garderób na odzież wierzchnią. W przestronnym foyer zaprojektowane zostały reprezentacyjne schody jednobiegowe na bazie kształtu koła. Cała strefa foyer jak i salon są otwarte na wysokość dwóch kondygnacji. Salon umiejscowiony w osi wejścia to wspaniała, otwarta przestrzeń połączona z jadalnią. Niepisaną granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami stanowi dwustronny kominek, który ociepla całe wnętrze i dodaje mu niepowtarzalnego klimatu. Salon jest doświetlony ogromnym przeszkleniem zwieńczonym łukiem.

Przejście z jadalni do kuchni odbywa się przez strefę śniadań codziennych, umiejscowioną w szklanym wykuszu, stanowiącym zarazem komunikację na taras zadaszony. Kuchnia to ponad 40m2 idealnie zorganizowanej przestrzeni, z dostępem do ukrytej kuchni brudnej oraz pomieszczenia spełniającego funkcję chłodni.

Na parterze znalazł się również gabinet Inwestora umiejscowiony w łatwej komunikacji ze strefą wejścia, a także strefa SPA połączona z siłownią i bawialnią dla dzieci. W SPA zaprojektowano wannę jacuzzi, saunę fińską oraz natrysk i małą łazienkę.

Na piętrze zaprojektowano strefę nocną. Kondygnacja ta została podzielona na skrzydło z 3 sypialniami dla dzieci, z których każda ma dostęp do własnej łazienki i kilkumetrowej garderoby. Drugie skrzydło to z kolei główna sypialnia z dwoma garderobami- męską i damską oraz obszernym salonem kąpielowym. Udało nam się również wygospodarować przestrzeń na sporych rozmiarów pralnię z miejscem do prasowania oraz szafami na pranie.

Na kondygnacji poddasza mieści się apartament dla gości z własną łazienką oraz dużą szafą i indywidualnym dostępem do tarasu. Pozostała przestrzeń to różnego rodzaju schowki i pomieszczenia magazynowe, a także miejsce na instalacje techniczne.

W kondygnacji piwnicy zaprojektowano 6 wygodnych miejsc postojowych, kotłownię oraz pomieszczenia magazynowe.

W jakiej technologii została zaprojektowana willa?

Willa została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych na bazie bloczków silikatowych i ocieplenia styropianem. Kondygnacja -1 zostanie wykonana w technologii betonu wodoszczelnego. Dach o kącie nachylenia 30 stopni będzie wykończony najwyższej jakości blachą tytanowo- cynkową układaną na rąbek prosty. W budynku znajduje się winda obsługująca kondygnacje piwnicy, parteru i piętra.

Elewacja z wysokiej jakości tynku silikatowego, w kolorze złamanej bieli zostanie uzupełniona sztukaterią lekką w postaci gzymsów i boniowań. Cokół wokół budynku, parapety, opaska wokół drzwi jak i schody wejściowe oraz tarasy zostały zaprojektowane z kamienia naturalnego, dodając bryle ponadczasowości.

Stolarka okienna to najwyższej jakości okna z naturalnego drewna, z potrójną szybą oraz zewnętrzną nakładką aluminiową, która zabezpiecza je przed wpływem działań atmosferycznych. Okna zostały utrzymane w bardzo klasycznej stylistyce, ze szprosami wiedeńskimi z delikatnym dekorem. W całym budynku zaprojektowano ukryte w warstwie ocieplenia rolety zewnętrzne.

Budynek został wyposażony w system zarządzania automatycznego.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze tej inwestycji to styl art deco w nowoczesnym, lekkim wydaniu. Na parterze znajdziemy przepiękne, włoskie marmury oraz delikatne zdobienia ścian i sufitów. Całości dopełniają nowoczesne formy żyrandoli, które prezentują się fantastycznie w salonie i foyer otwartych na dwie kondygnacje.

Sypialnie to z kolei bardzo ciepłe i przytulne wnętrza dostosowane idealnie pod potrzeby Inwestorów.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu willi?

Willa została zaprojektowana na bardzo dużej i idealnie proporcjonalnej działce, dzięki czemu mieliśmy możliwość rozplanowania całej infrastruktury związanej z podjazdami jak i małą architekturą.

Budynek od strony ogrodu ma obszerny taras, na który można dostać się ze strefy dziennej. Taras główny łączy się z mniejszym tarasem przy wykuszu ze strefą SPA jak i tarasem zadaszonym, dostępnym ze strefy śniadań.

Na zewnątrz przewidzieliśmy trzy strefy: relaksacyjną z leżakami dostępnymi ze SPA, wypoczynkową z wygodnymi, miękkimi siedziskami na części zadaszonej oraz jadalnianą z dużym stołem mogącym pomieścić podczas przyjęcia nawet kilkanaście osób.

Ponadto w ogrodzie pojawiła się nowoczesna forma wodna w postaci podestu, z dwoma, przenikającymi się wysokościami i taflą wody, która w połączeniu ze szklanymi, podświetlanymi kulami przepięknie dopełnia całą przestrzeń.

W ogrodzie znajduje się również dużo kwiatów, w szczególności lawendy i wrzosów, trawy ozdobne, a także liczne nasadzenia drzew utrzymane w charakterze parkowym.