WILLA DIGNITA

Inwestycja idealna dla osób ceniących klasyczne, niestarzejące się rozwiązania. Elegancka forma budynku, której cechą charakterystyczną są delikatne zdobienia, a także ogród w stylu parkowym, przypadną do gustu osobom o romantycznej duszy.

Willa prezentować się będzie doskonale zarówno w prestiżowej części miasta, jak i w urokliwej, podmiejskiej okolicy.

Dzięki swojej przestronności i tradycyjnemu podziałowi przestrzeni, budynek ten stanie się doskonałym, przytulnym domem dla każdej rodziny.

Powierzchnia użytkowa 684 m2 + 86 m2 tarasy
Miejsca postojowe/ garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 20 arów
Kondygnacje 3
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 5 i pół,
Rekreacja sala fitness, sauna, kino, pokój zabaw, sala bilardowa, barek

Co znajduje się w projekcie willi?

Inwestycja ma ponad 900 m2 powierzchni. Na parterze przewidziano strefę dzienną oraz strefę relaksu.

Przestronne, blisko 40-metrowe foyer, z reprezentacyjną klatką schodową wykonaną przez firmę Efekt Metal, z którego dostępna jest domowa biblioteka, komfortowy gabinet oraz salon z widokiem na ogród. Salon otwarty został na jadalnię i kuchnię – symboliczne oddzielenie rytmem ozdobnych kolumn. W tej części domu zlokalizowany jest także pokój śniadaniowy oraz tzw. kuchnia brudna. Skrzydło to wyposażone zostanie w dodatkowe wejście dla pomocy domowej oraz garaż na 3 samochody z zapleczem technicznym. Cała stolarka drewniana została wykonana przez firmę Gierszewski.

W drugim skrzydle zaprojektowana została część relaksacyjna między innymi sala fitness z widokiem na ogród i wyjściem na taras, sauna i pokój kąpielowy z jacuzzi.

Na piętrze znajdują się 4 bardzo komfortowe i przestronne sypialnie, każda z własną łazienką i garderobą oraz balkonem. Poddasze może ponadto pomieścić strefę rekreacyjną.

W jakiej technologii została zaprojektowana willa?

W zależności od preferencji Inwestora, konstrukcja może być żelbetowa, szkieletowa lub murowana, z podpiwniczeniem lub bez niego.

Elewacja z kamienia urozmaicona zostanie mnogością form dekoracyjnych zaprojektowanych przez firmę Rafael Decoration. Należeć do nich będą balustrady z kutego żelaza, kroksztyny, gzymsy, bogato zdobiony portal wejściowy oraz drzwi, półokrągły wykusz, jak również kamienne, zdobione tralki i kolumny, czy wreszcie ryzalit od strony ogrodu z przeszkleniem na wysokość II kondygnacji, zwieńczony eliptycznym oknem. Całość kutych elementów została zaprojektowana i wykonana przez firmę Efekt Metal.

W formie elewacji czytelna jest oś symetrii, podkreślone jest główne wejście, zaakcentowane narożniki oraz ryzalit.

Wnętrze wyróżniać się będzie świetlikiem na rzucie koła, umieszczonym nad wejściowym foyer.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Proponujemy klasyczne, stylizowane wykończenie wnętrza, ze sztukateriami, listwami dekoracyjnymi lub wykończone okładziną drewnianą. Na podłogach zalśnią parkiety marki Baront lub kamienne posadzki, a bogato zdobione sufity z fasetami oraz rozetami firmy Rafael Decoration dopełnią całości.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu willi?

Budynek najlepiej prezentować będzie się na dużej, płaskiej działce lub takiej o niewielkim nachyleniu terenu. Pozwoli to na zbudowanie wyjścia do ogrodu przez taras. W przypadku działki o niewielkim spadku zastosowane zostanie kształtowanie ogrodu na zasadzie zejścia tarasowego.

Projekt willi został pomyślany jako serce ogrodu o założeniu parkowym z mocno zaakcentowaną osią symetrii.