REZYDENCJA ROSET

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Budynek powstaje na bardzo ładnej, aczkolwiek wymagającej pod kątem ukształtowania działce, w bezpośrednim sąsiedztwie z lasem. Główną inspiracją przy projekcie była Rezydencja Provance. Inwestorów urzekła rozrzeźbiona bryła jak i połączenie stylu francuskiego przedmieścia z ponadczasową klasyką. Łączny metraż budynku to około 360m2, rozplanowanych na dwóch kondygnacjach.

W projekcie połączyliśmy jasny, kremowo- beżowy tynk z ręcznie formowaną dachówką w odcieniach brązów. Całości dopełnia wysokiej jakości drewniana stolarka okienna w kolorze zgaszonego brązu.

Powierzchnia użytkowa 315m2 +63m2 (tarasy i balkony)
Miejsca postojowe/ garaż 2 stanowiska
Minimalne wymiary działki 12 arów
Kondygnacje 2
Ilość sypialni 3
Ilość łazienek 3 i pół‚
Praca 2 gabinety (parter i piętro)

Co znajduje się w rezydencji?

Na parterze rezydencji zaplanowano rozbudowaną strefę dzienną, gabinet oraz garaż dwustanowiskowy.

W strefie wejścia zaprojektowaliśmy przestronną garderobę na odzież wierzchnią oraz dodatkową szafę dla gości. W osi wejścia mamy przestronną jadalnię, która z jednej strony otwiera się na salon, a z drugiej łączy ją przejście do kuchni ze strefą śniadań.

W salonie pojawi się zabytkowy kominek kaflowy, w pełni dostosowany do aktualnych standardów, wygodny wypoczynek z fotelami oraz fortepian. Jadalnia dla 8 do 12 osób znajduje się w przestrzeni otwartej z klatką schodową, którą doświetla wysokie okno. Z jadalni mamy również zaprojektowaną główną komunikacją na taras zewnętrzny, poprzez wysokie okna przesuwne.

Kuchnia ze strefą śniadań to blisko 30m2 przestrzeń idealnie rozplanowana względem funkcjonalności. Znajduje się w niej wyspa kuchenna, ściana z wysoką zabudową oraz blaty kuchenne. Posiada również dostęp do małej spiżarni.

Na parterze zaprojektowano również wygodny gabinet, w łatwej komunikacji z toaletą oraz dwustanowiskowy garaż z dostępem do kotłowni.

Na piętrze mieszczą się dwie sypialnie dla dzieci, każda z własną łazienką, gdzie w większej przewidziano również miejsce na sauną. Sypialnia główna z przestronną łazienką oraz garderobą, drugi gabinet, który może pełnić również funkcję pokoju gościnnego, oraz wygodną pralnię.

 

W jakiej technologii została zaprojektowana?

Rezydencja została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych na bazie pustaków ceramicznych i ocieplenia styropianem.

Wykończenie elewacji to wysokiej jakości tynk silikatowy oraz elementy sztukaterii lekkiej w postaci naroży, gzymsów czy opasek okiennych. Takie detale jak parapety, cokoły, portal drzwiowy jak i schody wejściowe oraz taras zostały przewidziane z kamienia naturalnego- polskiego piaskowca.

Dach został zaprojektowany z ręcznie formowanej dachówki ceramicznej firmy Heritage, produkowanej w Polsce.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze rezydencji zostanie utrzymane w rustykalnym charakterze. Pojawią się w nim liczne antyki w postaci mebli wolnostojących czy też zabytkowego, odzyskanego przez Inwestorów pieca kaflowego, w odcieniu butelkowej zieleni. W przestrzeni salonu pojawi się z kolei piękny fortepian.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Działka jest położona na przedmieściach miasta i sąsiaduje od strony ogrodu z okolicznym lasem. Między innymi dlatego Inwestorzy zdecydowali się na iście sielski klimat architektury, wkomponowując tym samym budynek w sąsiedztwo.

Od frontu budynku mamy wygodny podjazd z miejscem postojowym dla 2 samochodów oraz niezależną furtkę. Od strony ogrodu z kolei dominuje nisko przystrzyżona trawa oraz rośliny skalniakowe uzupełnione dekoracyjnymi trawami i delikatnymi bylinami. Ponadto w kilku miejscach zaproponowaliśmy nasadzenia magnolii czy też pnączy, które wraz z trejażem przepięknie dopełniają elewację.

Taras od ogrodu został dodatkowo zadaszony pergolą, o lekkiej drewniano – szklanej konstrukcji, która chroni zarówno przed deszczem jaki i przed słońcem.