REZYDENCJA PARYSKA

Inwestycja idealna dla osób ceniących klasykę. Wykorzystano w niej tradycyjne rozwiązania, charakterystyczne dla polskich dworów. Ponadczasowa forma oraz symetryczny układ bryły nadają tej rezydencji dostojeństwa i wyrafinowania, które trafią w gust najbardziej wymagających Inwestorów.

Duże, otwarte przestrzenie wewnątrz rezydencji podwyższają komfort jej użytkowania. Wydzielone strefy zapewniają mieszkańcom prywatność. Z tego powodu inwestycja stanowi doskonały wybór dla rodzin.

Powierzchnia użytkowa 1000m2 + tarasy 268m2
Miejsca postojowe/ garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 15 arów
Kondygnacje 2 + opcjonalnie użytkowe poddasze
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 5 i pół
Rekreacja basen, jacuzzi, sauna parowa i sucha, sala masażu, siłownia, na poddaszu pokój gier wraz z kinem domowym, barkiem i stolikiem karcianym

Co znajduje się w rezydencji?

Ta inwestycja w stylu dworkowym ma ponad 1000 m2 powierzchni. Na parterze przewidziano strefę aktywności dziennej (blisko 80 m2) oraz strefę relaksu. Prowadzi do nich przestronne, ponad 50-metrowe foyer z eliptyczną klatką schodową.

Na parterze znajduje się gabinet wykończony najlepszymi gatunkami drewna, z ukrytym pomieszczeniem wyposażonym w sejf. Do gabinetu prowadzą dwa wejścia- z foyer oraz z  pomieszczenia ukrytego.

Strefa relaksu obejmuje pokój bilardowy, kino domowe oraz bibliotekę. Salon otwarty jest na przestronną kuchnię ze strefą śniadań. W tej części znajdzie się również jadalnia z przeszklonym pomieszczeniem na wino, mogąca pomieścić  16 osób. W budynku wydzielono tzw. brudną kuchnię oraz pomieszczenia dla pomocy domowej.

W drugiej części rezydencji znajduje się sala fitness lub siłownia oraz domowe SPA: basen, dwie sauny i sala masażu. Jacuzzi zlokalizowano na tarasie zewnętrznym, co daje możliwość relaksu na łonie natury. Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane na parterze posiadają bezpośrednie wyjścia do ogrodu przez tarasy.

Na I piętro składają się 4 komfortowe sypialnie z niezależnymi łazienkami i garderobami. Największa sypialnia – o powierzchni blisko 80m2 – posiada obszerne okno z widokiem na ogród. Istnieje również możliwość zagospodarowania poddasza na pokój rekreacyjny.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

W zależności od preferencji inwestora, konstrukcja może być żelbetowa, szkieletowa lub murowana, z podpiwniczeniem lub bez niego.

Elewacja ma formę idealnie symetryczną, z harmonijnym podcieniem nad portalem wejściowym. Zamysł projektanta przewiduje wykończenie elewacji w luksusowym kamieniu, z mnogością form zdobionych. Należą do nich: balustrady z kutego żelaza, kroksztyny, gzymsy, boniowania, zdobione lukarny, kielichy, ozdobny portal wejściowy czy też opaski okienne ze zwornikami.

Podobnie misterne zdobienia znajdują się także we wnętrzu – świetlik w kształcie elipsy nad wejściowym foyer czy też ozdobne balustrady klatki schodowej.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wykończenie wnętrza powinno być dopasowane do charakteru bryły, a więc klasyczne, stylizowane. Charakteryzuje się sztukateriami oraz okładziną drewnianą. Na podłogach znajdują się parkiety i kamienne posadzki, a w pomieszczeniach meble z epoki, klasyczne oświetlenie. Uroku wnętrzom dodaje fortepian, bogato zdobione  schody – kute lub drewniane, czy wreszcie reprezentacyjne foyer z kryształowym żyrandolem. Kuchnia oraz jadalnia w stylu dawnych rezydencji dopełniają całości.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Budynek okolony jest tarasami wychodzącymi na ogród. Ten zaś przewidziano w stylu francuskim, o geometrycznych formach, ze skwerami, altanami, ozdobnymi fontannami, rzeźbami oraz równo przyciętym żywopłotem.

Budynek idealnie wpisze się w działkę płaską lub o niewielkim nachyleniu. Idealnym otoczeniem dla rezydencji będzie sąsiadujący staw lub jezioro.