REZYDENCJA BELLEVILLE

Rezydencja zaprojektowana dla osób ceniacych sobie ciepło domowego ogniska, oraz przytulny, iście bajkowy klimat. Dom idealnie spełni potrzeby rodziny z dziećmi, która poszukuje bliskości z naturą. Przemyślane tarasy oraz strefa śniadań w ogrodzie dadzą możliwość spędzania wspólnego czasu na świeżym powietrzu.

Architektura inwestycji inspirowana francuskimi kamieniczkami w pełni wpasuje się do urokliwej, podmiejskiej dzielnicy w otoczeniu bujnej zieleni.

Powierzchnia użytkowa 470m2 +77m2 (tarasy)
Miejsca postojowe/ garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 15 arów
Kondygnacje 2
Ilość sypialni 3
Ilość łazienek 4 i pół‚
Rekreacja basen zewnętrzny, jacuzzi zewnętrzne, sauna sucha, sala fitness

Co znajduje się w rezydencji?

Parter rezydencji to wydzielona strefa dzienna oraz rekreacja, a także całe zaplecze techniczno- gospodarcze, na które składają się: garaż z miejscem na rowery oraz narciarnia, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Przestronny hol otwarty na dwie kondygnacje, z reprezentacyjną klatką schodową, daje łatwy i bezpośredni dostęp do pomieszczeń parteru jak i piętra. Gabinet wraz z domową biblioteką został usytuowany w bliskim sąsiedztwie wejścia głównego. Pomieszczenia te posiadają podwójne wejście- zarówno od strony holu, jak i z sąsiadującego z biblioteką salonu.

Salon został oddzielony od kuchni ze strefą śniadań oraz jadalni dla 10 osób, zabudową z eleganckim kominkiem w stylu francuskim. Salon posiada bezpośrednie wyjście na taras z drewnianą pergolą łączącą budynek z ogrodem. Na parterze ulokowano również salę fitness z sauną fińską, które posiadają indywidualne wyjście na zewnątrz od strony basenu i jacuzzi, co pozwala na wygodną komunikację w strefie wellness.

Na piętrze zaprojektowano trzy komfortowe i przytulne sypialnie, posiadające niezależne łazienki i garderoby. Dwie z sypialni posiadają dodatkowo dobrze nasłonecznione tarasy z opcją wypoczynku na zewnątrz.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

W odniesieniu do preferencji inwestorskich, założono konstrukcję żelbetową lub murowaną, z możliwością podpiwniczenia całościowego lub częściowego.

W projekcie zaproponowano elewację wykonaną z cegły. Całość została zaakcentowana występującymi w narożnikach gładkimi pilastrami oraz dekoracjąw postaci gzymsów, opasek okiennych i cokołów wykonanych przez mistrzów sztukaterii- Rafael Decoration. Ozdobny sposób ułożenia cegieł tworzy dekorację, nadającą subtelnego charakteru całemu budynkowi.

Finezyjnie gięte balustrady z kutego żelaza projektu i wykonania firmy Efekt Metal, znajdujące się na tarasach stanowią uzupełnienie całej bryły. Stolarka okienno- drzwiowa posiada delikatne elementy ozdobne, a od strony ogrodu została dopełniona klasycznymi, drewnianymi okiennicami, wykonanymi przez firmę Gierszewski.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze rezydencji to kwintesencja klasycznego, prowansalskiego stylu dopełnionego wykwintnymi sztukateriami w połączeniu z drewnianymi okładzinami. W holu wejściowym pięknie prezentują się bogato zdobione drewniane schody uzupełnione pięknym parkietem, firmy Baront układanym w tradycyjną „jodełkę”. Z kolei znajdujący się w salonie kominek w stylu francuskim podkreśla przytulny charakter wnętrz. Na całym pierwszym piętrze, gdzie mieszczą się sypialnie klimatu nadają skosy oraz widoczne krokwie.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Budynek posiada dwa niezależne tarasy, od strony wejścia oraz od strony ogrodu i basenu zewnętrznego, w całości wykonane przez producenta podłóg Baront. W pobliżu basenu zaprojektowano jacuzzi otoczone zielenią oraz dodatkową strefę rekreacyjną z możliwością wypoczynku na łonie natury. Po przeciwnej stronie budynku znajduje się specjalnie wydzielone miejsce do barbecue, z utrzymanym w tej samej stylistyce co dom kominkiem.

Swobodny układ zieleni wokół domu został zainspirowany tradycyjną formą ogrodu angielskiego, charakteryzującego się różnorodną roślinnością, co stworzyło romantyczny klimat otoczenia. Budynek bardzo dobrze wpisze się w działkę płaską lub o minimalnym nachyleniu. Idealnym otoczeniem dla rezydencji będzie istniejący starodrzew lub granica lasu oraz sąsiedztwo jeziora lub stawu.