REZYDENCJA AURORA

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Rezydencja była projektowana na bardzo urokliwej działce, o idealnym kształcie. Główną inspiracją przy pracach projektowych była Rezydencja Belleville, natomiast wewnętrzny układ funkcjonalny został dopasowany idealnie pod oczekiwania Klientów. Budynek o łącznym metrażu 410m2 rozplanowano na dwóch kondygnacjach.

W projekcie zachowaliśmy rozrzeźbienie bryły oraz liczne wykusze i ryzality, a także materiał wykończeniowy w postaci ręcznie formowanej i postarzanej płytki klinkierowej w połączeniu z naturalnym kamieniem.

Powierzchnia użytkowa 350m2 +107m2 (tarasy i balkony)
Miejsca postojowe/ garaż 2 stanowiska
Minimalne wymiary działki 20 arów
Kondygnacje 2
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 3 i pół‚
Rekreacja media room, sala fitness

Co znajduje się w rezydencji?

Na parterze rezydencji zaplanowano rozbudowaną strefę dzienną, główną sypialnię, pralnię wraz z kotłownią oraz garaż dwustanowiskowy.

Wejście do budynku odbywa się przez wiatrołap z wygodnym tapicerowanym siedziskiem. W strefie wejścia mamy otwartą na dwie kondygnacje klatkę schodową z doświetleniem wysokim oknem, oraz garderobę, która w pewnym definiuje nam również wydzielenie kuchni od salonu.

Kuchnia z oknem od frontu została zaprojektowana funkcjonalnie, posiada wszystkie konieczne sprzęty oraz wyspę, jest również funkcjonalnie połączona z ukrytą kuchnią brudną z miejscem na przechowywanie zapasów. Przy kuchni, w bocznym wykuszu zaaranżowaliśmy również strefę śniadań.

Jadalnia dla 10 osób jest umiejscowiona w osi kuchni, dzięki czemu uzyskaliśmy łatwą komunikację pomiędzy tymi strefami. Przestrzeń jadalni jest połączona z salonem z wygodnymi sofami oraz strefą TV. Dekoracyjny kominek, który pojawił się w projekcie, w naturalny sposób łączy ze sobą oba pomieszczenia i dodaje im przytulności.

Główna sypialnia na życzenie Inwestorów znalazła się na kondygnacji parteru. Jest wyposażona w przestronny salon kąpielowy oraz wygodną garderobę, z której mamy bezpośrednie przejście do pomieszczenia pralni. Z racji, że budynek będzie ogrzewany przy wykorzystaniu gazu, a kotłownia nie zajmuje dużo miejsca mogliśmy połączyć ją właśnie z pralnią.

Ponadto na parterze wygospodarowaliśmy miejsce na gabinet Inwestora, z dużym przeszkleniem od frontu.

Na piętrze w jednym skrzydle budynku zaprojektowano 3 sypialnie dla dzieci z szafami w zabudowie oraz strefą do wypoczynki i nauki, które mają łatwy dostęp do łazienki współdzielonej. Łazienka ta ma bezpośredni zsyp do pralni, dzięki czemu całość będzie bardzo funkcjonalna.

Z kolei w drugim skrzydle znalazł się Media Room z małym kinem domowym, bilardem i barkiem, a także dodatkowa, w pełni wyposażona łazienka i mała sala fitness.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

Rezydencja została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych na bazie pustaków ceramicznych i ocieplenia styropianem.

Wykończenie elewacji to wysokiej jakości ręcznie formowana i postarzana płytka klinkierowa oraz naroża, cokoły i parapety wykonane z jasnego kamienia naturalnego.

Dach pokryty łupkiem naturalnym dodaje budynkowi elegancji i ekskluzywności.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze rezydencji zostanie utrzymane w klasycznym charakterze, jednak z pominięciem zbyt przesadnej ilości detali i zdobień. Całość planowana jest w ciepłych i jasnych barwach oraz wysokiej jakości materiałach wykończeniowych, jak drewno naturalne czy kamień.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Zakupiona przez Inwestorów działka była otoczona wysoką zielenią, w postaci różnorodnych drzew iglastych i liściastych, dzięki czemu już od samego początku mogliśmy skorzystać z tej przewagi, kreując spokojny i wyciszony azyl.

Od strony salonu zaprojektowaliśmy przestronny taras o metrażu blisko 80m2, na którym znajdzie się miejsce zarówno na leżaki jak i na zewnętrzny stół jadalniany. Ponadto do dyspozycji domowników są jeszcze dwa tarasy nadziemne dostępne z sypialni dzieci oraz media roomu.

Zieleń wokół budynku to głównie krzewy kwitnące oraz kwiaty i trawy. Zaplanowaliśmy również niską formę żywopłotu, która stanowi naturalną granicę pomiędzy poszczególnymi strefami.