WILLA CELESTE

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Podczas realizacji prac projektowych bazowaliśmy na projekcie Willi Dignita, w szczególności w zakresie wyglądu zewnętrznego, który urzekł naszych Klientów. Środek to z kolei „szyty na miarę” układ funkcjonalno – przestrzenny, spełniający oczekiwania i potrzeby Inwestorów.

Całość stanowiła dla nas wyzwanie, ze względu na wymagającą działkę, biorąc pod uwagę zarówno jej kształt jak i obostrzenia wynikające z przepisów prawa budowlanego. Inwestycja powstanie na przedmieściach Brukseli, w sąsiedztwie przepięknych i bardzo urokliwych rezydencji i willi.

Choć powierzchnia zabudowy to niecałe 300m2, budynek osiągnął łączny metraż na poziomie blisko 850m2.

 

Powierzchnia użytkowa 700 m2 + 80 m2 tarasy
Miejsca postojowe/ garaż 2 stanowiska
Minimalne wymiary działki 20 arów
Kondygnacje 4 + podbasenie
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 4 i pół,
Rekreacja basen, jacuzzi, sauna, przestrzeń relaksu z kinem domowym i barem

Co znajduje się w projekcie willi?

Inwestycja zastała zaprojektowana w oparciu kondygnację parteru, piętra, poddasza w mansardzie oraz podpiwniczenia, w którym znajduje się strefa SPA.

Na parterze znajduje się strefa dzienna, z przestronnym foyer z klatką schodową w kształcie elipsy, która została otwarta na dwie kondygnacje. Pojawi się w niej przepięknie wyeksponowany żyrandol, który już od samego wejścia będzie zachwycał wszystkich gości. Strefa wejścia zastała zaprojektowana w osi otwartego na dwie kondygnacje salonu, z przepięknym przeszkleniem, z którego można wyjść na sąsiadujący taras i ogród.

Zlokalizowana od frontu budynku kuchnia z licznymi blatami i wyspą została wyposażona w  najnowocześniejsze sprzęty kuchenne oraz dostęp do kilkumetrowej spiżarni. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również urocza, sześcioosobowa strefa śniadań umiejscowiona w półokrągłym wykuszu.

Strefa śniadań stanowi swego rodzaju przejście z kuchni do reprezentacyjnej jadalni, z możliwością zorganizowania przyjęcia dla czternastu osób. Jadalnia łączy się również bezpośrednio z przestrzenią salonu, w którym znalazły się obszerne kanapy i kominek. Ten z kolei został wkomponowany we wnętrze w taki sposób aby delikatnie oddzielał salon od części wypoczynkowej z miejscem na ładne usytuowanie fortepianu.

W głównej bryle budynku znalazł się również 40 metrowy garaż dwustanowiskowy, z dodatkowym pomieszczeniem magazynowym. Przejście z garażu do strefy dziennej odbywa się poprzez garderobę.

Na piętrze zaprojektowano strefę nocną, w której znalazły się dwie sypialnie dla dzieci z własnymi garderobami oraz współdzieloną łazienką, a także Master Bedroom z obszerną garderobą i salonem kąpielowym.

Na poddaszu z kolei znajdziemy komfortowy apartament dla gości z dostępem do tarasu nad półokrągłym wykuszem, a także kino domowe połączonego z przestrzenią barową. Całość posiada komfortowy dostęp do w pełni wyposażonej łazienki.

Kondygnacja -1 to natomiast strefa SPA z sauną, basenem, wanną jacuzzi oraz plażą na kilka leżaków. Całość jest obsługiwana przez łazienkę z natryskami. Ponadto na tej kondygnacji znalazła się również przestronna pralnia, pomieszczenia magazynowe i kotłownia.

W jakiej technologii została zaprojektowana willa?

Willa została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych na bazie bloczków silikatowych i ocieplenia styropianem. Kondygnacja -1 zostanie wykonana w technologii betonu wodoszczelnego.

Elewacja z wysokiej jakości tynku silikatowego, w kolorze złamanej bieli zostanie uzupełniona sztukaterią lekką w postaci dekoracyjnych nisz i gzymsów. Takie elementy jak cokół wokół budynku, parapety, opaska wokół drzwi jak i schody wejściowe oraz tarasy zostały zaprojektowane z kamienia naturalnego, co nada bryle ekskluzywnego charakteru.

Dodatkowe uzupełnienie budynku stanowią tralki oraz elementy kute w postaci balustrad i balkoników.

Wysokiej jakości aluminiowa ślusarka okienna, utrzymana w stylistyce klasycznej pozwoliła wyeliminować konieczność wykonywania zewnętrznych rolet.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrze tej inwestycji będzie stanowiło połączenie nowoczesności i minimalizmu z detalami pojawiającymi się w klasycznych wnętrzach. Znaleźć więc można w nich lekkie i delikatne elementy sztukaterii oraz akcenty stylizowanych detali. Strefa dzienna będzie wykończona drewnianym parkietem, natomiast foyer i schody to miejsce dla ekskluzywnego kamienia.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu willi?

Willa była projektowana w otoczeniu przepięknych i urokliwych rezydencji i domów jednorodzinnych, z których część to bardzo klasyczna architektura oparta na symetrii, a część to typowe dla Belgii domy jednorodzinne bardzo często wykończone cegłą.

Z kolei bezpośrednie otoczenie rezydencji to ogród z dużą ilością kwiatów i krzewów kwitnących, a także zielone szpalery oddzielające działkę od sąsiadów. Całość tworzy bardzo prywatną przestrzeń, w której można złapać oddech od dnia codziennego i zrelaksować się.