REZYDENCJA TRINITA

Projekt indywidualny powstały we współpracy z Inwestorami prywatnymi.

Rezydencja została zaprojektowana na majestatycznej działce z widokiem na stare miasto, a jej naturalne ukształtowanie terenu pozwoliło na idealne wkomponowanie zarówno budynku jak i najbliższego otoczenia.

Budynek powstał w oparciu o założenie połączenia głównej bryły z dwoma bocznymi pawilonami, o tych samych wymiarach. W jednym z nich zaprojektowana całą strefę SPA, z basenem wanną SPA oraz saunami i siłownią, które łączy przejście z ogrodem zimowym. W drugim pawilonie z kolei znalazł się trzystanowiskowy garaż z osobnym, bocznym wejściem do budynku oraz pokojem dla pomocy domowej i przestronną pralnią.

Powierzchnia użytkowa 970m2 + tarasy 268m2
Miejsca postojowe/ garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 30 arów
Kondygnacje 2 + podbasenie
Ilość sypialni 6
Ilość łazienek 6 i 2 x pół
Rekreacja basen, jacuzzi, sauna parowa i sucha, siłownia, strefa z kinem domowym

Co znajduje się w rezydencji?

Inwestycja o łącznym metrażu ponad 1100m2 składa się z połączenia bryły głównej z dwoma bocznymi pawilonami. Całość została utrzymana w zgodzie z klasycznymi założeniami architektonicznymi.

Wchodząc do budynku mamy przestronne i otwarte na dwie kondygnacje foyer z reprezentacyjną, dwubiegową klatką schodową. Bezpośrednio w strefie wejścia zlokalizowaliśmy wygodną garderobę na odzież wierzchnią wraz z tapicerowanym siedziskiem.

W lewym skrzydle zaprojektowana została przestronna, częściowo wymknięta kuchnia z wyspą i dostępem do spiżarni. Przestrzeń ta łączy się ze strefą jadalni z widokiem na ogród poprzez przejście w którym mieści się również strefa śniadań i kącik herbaciany. Jadalnia dla 12 osób z możliwością powiększenia do 18 miejsc siedzących jest otwarta na wysoki na dwie kondygnacje salon. W tej przestrzeni udało nam się wkomponować również ekspozycję na wino, w postaci wydzielonego, oszklonego pomieszczenia. Rozgraniczenie pomiędzy strefami definiuje nam dwustronny portal kominkowy, który dodatkowo ociepli całe wnętrze.

Na parterze znalazł się także pokój dla gości z w pełni wyposażoną łazienką oraz szafami w zabudowie. W jego bezpośrednim sąsiedztwie mamy zlokalizowany ogród zimowy, który stanowi zarazem komunikację ze strefy dziennej do skrzydła z domowym SPA. Znajdziemy w nim sporych rozmiarów basen z wygodną plażą, wannę SPA oraz saunę suchą i parową z natryskiem i małą łazienką. Również w tym skrzydle znajduje się domowa siłownia.

Wszystkie pomieszczenia na parterze posiadają wysokie okna, a od strony ogrodu łączą się ze sobą za pośrednictwem zewnętrznego tarasu, na którym przewidziano miejsce na wygodne leżaki.

Piętro zostało podzielone na część z Master Bedroom oraz na część dla dzieci. Lewe skrzydło to przestronny kompleks z sypialnią główną, salonem kąpielowym oraz garderobą. W prawym skrzydle udało nam się zaprojektować trzy wygodne sypialnie dla dzieci, z których każda posiada własną łazienkę i garderobę lub szafę w zabudowie.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

Rezydencja została zaprojektowana w tradycyjnej technologii ścian murowanych, dwuwarstwowych z ociepleniem wełną mineralną.

Elewacja z wysokiej jakości tynku silikatowego, w kolorze złamanej bieli zostanie uzupełniona sztukaterią lekką w postaci boniowań i elementów zdobionych. W projekcie pojawiają się również kolumny, które wzbogacają klasyczny wygląd budynku.  Dla podkreślenia efektu wizualnego cokoły, parapety i portal drzwiowy zostaną wykonane z kamienia naturalnego.

Dach budynku o kącie nachylenia 35 stopni zostanie wykończony blachą tytanowo- cynkową. W celu jego ukrycia wykorzystaliśmy attykę, w postaci paneli pełnych z elementami półtralek. Wejście główne zwieńczone jest tympanonem z delikatną płaskorzeźbą z motywem roślinnym.

W budynku przewidziano wysokiej jakości stolarkę okienną ze szprosem wiedeńskim .

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Wnętrza tej inwestycji to połączenie ponadczasowej klasyki ze stylem nowoczesnym. Pojawią się w nim delikatne gzymsy czy też meble z nutą art deco. Posadzki i klatka schodowa zostaną wykończone kamieniem naturalnym. W przestrzeni salonu i foyer pojawią się z kolei wysokie i rozbudowane żyrandole, które poza spełnieniem funkcji doświetlenia idealnie dopełnią wnętrza.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Rezydencja zaprojektowana została na najwyższym punkcie wzgórza. Stopniowe zejście w dół od strony ogrodu pozwoliło nam na zaprojektowanie dodatkowego tarasu z paleniskiem, w bezpośrednim sąsiedztwie potrójnego podestu z przelewającą się wodą.

Całość została przewidziana z betonu architektonicznego, który dodaje nowoczesności, a zarazem dopełnia cały kompleks rezydencji. Wybrane palenisko to stalowa konstrukcja z wykończeniem z kortenu uzupełnionego surowym drewnem. Mała architektura została podświetlona światłem ledowym i punktowym dla wzbogacenia efektu wizualnego.