REZYDENCJA TATRZAŃSKA

Inwestycja idealna dla osób ceniących łączenie tradycji z elementami nowoczesnymi, dla których ciepło domowego ogniska oraz chwile z najbliższymi to istotne wartości.

W domu tym szczególnie dobrze poczują się osoby, którym zależy na bliskim kontakcie z naturą – umożliwią go duże przeszklenia. Liczne balkony i tarasy pozwolą na kontemplowanie piękna  przyrody.

Góralski klimat, znany z luksusowych alpejskich chalet, odpowiadać będzie zarówno singlom marzącym o własnym zaciszu, jak i rodzinom, które chcą wychowywać dzieci w spokojnej okolicy.

Powierzchnia użytkowa 500m2 +tarasy- 315m2
Miejsca postojowe/garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 15 arów
Kondygnacje 2
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 4 i pół
Rekreacja basen, jacuzzi, sauna, siłownia, pokój gier wraz z kinem domowym

Co znajduje się w rezydencji?

Inwestycja składa się z trzech budynków połączonych szklanymi przewiązkami. Mają budować wrażenie autonomicznych konstrukcji, są jednak ze sobą w pełni połączone. Za część wspólną oraz serce domu służy środkowy budynek. Znajduje się w nim otwarta na salon kuchnia z jadalnią. Oba pomieszczenia łączy kominek trzystronny. Funkcjonalna i przestronna kuchnia z wyspą oraz jadalnia dla 8-12 osób dają wysoki komfort użytkowania wszystkim domownikom. Salon został otwarty na dwie kondygnacje, a na widocznej z niego antresoli przewidziano biblioteką z kącikiem herbacianym.

Jeden z domków został w całości zaprojektowany jako master bedroom. Znajdziemy w nim przestronną sypialnię z dostępem do tarasu widokowego oraz komfortową, otwartą łazienkę. Pomiędzy sypialnią a łazienką znajduje się przestronna garderoba dla dwóch osób.

Trzeci domek zaadaptowany został natomiast na gabinet lub komfortowy pokój gościnny z łazienką. Prowadzi do niego niezależne wejście z zewnątrz, jest także w pełni połączony z częściami wspólnymi domu.

Każdy z domków ma niezależne wyjście na taras, z którego w łatwy sposób można się przemieścić do ogrodu.

Na kondygnacji -1 zlokalizowane zostały: strefa dla pozostałych domowników oraz domowe SPA. W części mieszkalnej znaleźć można bawialnię, która może zostać przearanżowana w kino domowe oraz trzy sporych rozmiarów sypialnie. Dla mieszkańców tej części domu przewidziano wspólną łazienkę oraz garderobę na odzież wierzchnią.

Strefa SPA może zawierać obszerną siłownią, basen, jacuzzi oraz saunę. Znajdzie się tam miejsce także na prysznice i toaletę.

W części garażowej znajdują się miejsca postojowe dla 3 samochodów, regały z narzędziami, a także narciarnia i miejsca na rowery.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

Dom może zostać dostosowany do wymagań Inwestora – może być to konstrukcja szkieletowa lub murowana, z podpiwniczeniem pełnym, częściowym lub bez niego.

Monochromatyczny beton architektoniczny, z którego wykonana zostanie dolna część elewacji oraz ciepły odcień drewna przewidzianego w jej górnych partiach, stworzą intrygujące połączenie.

Elewację charakteryzuje mnogość elementów wykonanych z naturalnego surowca – drewna: płazy (belki konstrukcyjne), dużych rozmiarów krokwie, deskowania w ścianach szczytowych oraz rzeźbione belki o funkcji dekoracyjnej. Dach pokryty został tradycyjnym gontem.

Konstrukcja powstaje z najlepszych materiałów spośród wszystkich dostępnych na rynku, co pozwala spełnić najwyższe wymagania jakościowe oraz ekologiczne.

 

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Po nawiązaniu współpracy z Inwestorem rozpoczynamy proces projektowania wnętrz. Tak, by były one dopasowane do stylu życia domowników oraz zgodne z ich poczuciem piękna. Do określenia stylu służą nam poprzednie realizacje – to one pomagają wyznaczyć nam elementy, które podobają się Inwestorowi i takie, które zupełnie mu nie odpowiadają.

Inspiracją dla projektanta są tu tradycyjne rezydencje myśliwskie oraz secesyjne wille góralskie. Wewnętrzne wykończenia charakteryzują śmiałe łączenia surowców i faktur – drewna ze szkłem oraz kamieniem naturalnym w wielu odmianach. W tę rezydencję świetnie wpisują się meble z surowego drewna, zdobione motywami folkowymi.

Proces projektowy i wykonawczy możemy wykonać wspólnie z Inwestorem lub samodzielnie, po wcześniejszym ustaleniu budżetu.

 

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Budynek jest otoczony tarasami widokowymi, które łączą ze sobą wszystkie części inwestycji. Na tarasach mogą znaleźć się między innymi: strefa śniadań, miejsce do grillowania czy też do zażywania kąpieli słonecznych.

Dom otulać powinna zieleń charakterystyczna dla górskiego otoczenia. Na każdym z poziomów znajdują się wygodne zejścia do ogrodu, który został tutaj utrzymany w naturalnym klimacie górskim. Idealna działka pod tę inwestycję powinna posiadać południową ekspozycję stoku o średnim lub stromym nachyleniu.