REZYDENCJA FUTURYSTYCZNA

Inwestycja przeznaczona jest dla nowoczesnych indywidualistów o wyrafinowanym guście, którzy stawiają na oryginalne, awangardowe rozwiązania. Dzięki wygospodarowaniu przestrzeni na pracownię jest idealna dla osób pracujących w domu.

Dynamiczna, mocna forma budzi emocje i zwraca uwagę, dyskretnie podkreślając wysoki status majątkowy Inwestora. Sprawdzi się zarówno jako siedziba kilkupokoleniowej rodziny, jak i dom dla niezależnych singli.

Rezydencja będzie doskonale prezentować się zarówno pośród natury, jak i w miejskim krajobrazie.

Powierzchnia użytkowa 600m2 +245m2 (tarasy)
Miejsca postojowe/ garaż 3 stanowiska
Minimalne wymiary działki 15 arów
Kondygnacje 2
Ilość sypialni 4
Ilość łazienek 5
Rekreacja strefa SPA z sauną i siłownią, pokój zabaw/pokój gier, pracownia

Co znajduje się w rezydencji?

Parter położony jest horyzontalnie, piętro jest natomiast dynamiczne, o awangardowej linii. Inwestycja to 3 nałożone na siebie bryły. Dwie z nich przedzielone zostały drogą, nad którą nadwieszona jest trzecia. Dwie bryły  stanowiące część mieszkalną połączone są wewnętrzną klatką schodową. Do tej części prowadzi elegancki, przestronny hall.

Strefę dzienną tworzy salon otwarty na przestronną kuchnię i jadalnię mogącą ugościć jednocześnie nawet 14 osób. Znajduje się tam także strefa relaksacyjna, na którą składa się luksusowe SPA z sauną i siłownią.

Na drugiej kondygnacji zlokalizowane zostały sypialnie: master bedroom z pokojem kąpielowym i garderobą o powierzchni niemal 55 m2. Obok znajdują się dwie komfortowe sypialnie dla dzieci, z własną łazienką. Idąc dalej napotkamy przestrzeń rekreacyjną – pokój gier, bawialnię dla dzieci lub kino domowe.

Trzecia – najwyższa – bryła to zaplecze techniczne z garażem 3-stanowiskowym, pracownia oraz autonomiczna część gościnna. Dla gości przeznaczono reprezentacyjną strefę dzienną z aneksem kuchennym, osobną łazienkę oraz wygodną sypialnią wyposażoną w garderobę.

Charakterystyczne dla bryły tego budynku są liczne przeszklenia, balkony i tarasy, które zapewniają kontakt z otoczeniem.

W jakiej technologii została zaprojektowana?

Ze względu na nieregularne formy, dekonstrukcyjne ściany oraz nadwieszenie części budynku – rekomendowana jest konstrukcja żelbetowa.

Elewację charakteryzuje minimalizm wyrażony w obszernych przeszkleniach, nowoczesnej ślusarce, tynku oraz szkle lakierowanym na czarno. Nietypową formę podkreśla kontrast materiałowy i kolorystyczny parteru oraz piętra. Inne nietypowe rozwiązania to płaskie dachy, jak również stropodachy zielone.

Jakie materiały zostały użyte w wykończeniach?

Po nawiązaniu współpracy z Inwestorem rozpoczynamy proces projektowania wnętrz. Tak, by były one dopasowane do stylu życia domowników oraz zgodne z ich poczuciem piękna. Do określenia stylu służą nam poprzednie realizacje – to one pomagają wyznaczyć nam elementy, które podobają się Inwestorowi i takie, które zupełnie mu nie odpowiadają.
Projektant stawia tutaj na minimalistyczne, zdominowane przez biel rozwiązania. Zostaną one przełamane ciepłymi, drewnianymi elementami.

Wykończenie tych wyjątkowych przestrzeni musi mieć nowoczesny charakter – doskonale zaprezentują się w nich designerskie meble i awangardowe lampy. Idealnym rozwiązaniem będzie kominek wiszący, nadal rzadko spotykany w polskich rezydencjach, a tworzący urzekający klimat ciepła w nowoczesnym stylu.

Jakie rozwiązania wykorzystano w otoczeniu rezydencji?

Inwestycja wpasuje się zarówno w działkę płaską, jak i znajdującą się na stoku. Terenowe schody, łączące taras z otoczeniem, wyeksponowane zostały za pomocą gry światła.

Ważny element kompozycyjny stanowi droga przecinająca całość założenia. Balkony i tarasy oraz rozległe przeszklenia umożliwią podziwianie widoków. Do rezydencji prowadzi naturalny podjazd, a sam budynek otulony jest starodrzewiem. Rozwiązania te przyjemnie kontrastują z nowoczesnością bryły, nadając jej nieco skandynawskiego kolorytu.